Kodi zonal 4547 / +9764547Kodi zonal:4547     (+976 4547)
Qyteti/qyteza ose krahina:Malchin

Shteti:

Mongolia


Kodi zonal 4547 / +9764547 (Mongolia)


Prefiksi 4547 është kodi i zonës për Malchin. Dhe Malchin ndodhet në Mongolia. Nëse ndodheni jashtë Mongolia dhe dëshironi të telefononi një person në Malchin, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Mongolia është +976, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Malchin, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +976 4547.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +976 4547 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Malchin për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00976 4547.
Llogaritësi I numrit të telefonit