Kodi zonal 45 / +68245Kodi zonal:45     (+682 45)
Qyteti/qyteza ose krahina:Nassau

Shteti:

Ishujt Kuk


Kodi zonal 45 / +68245 (Ishujt Kuk)


Prefiksi 45 është kodi i zonës për Nassau. Dhe Nassau ndodhet në Ishujt Kuk. Nëse ndodheni jashtë Ishujt Kuk dhe dëshironi të telefononi një person në Nassau, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Ishujt Kuk është +682, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Nassau, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +682 45.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +682 45 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Nassau për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00682 45.
Llogaritësi I numrit të telefonit