Kodi zonal 448 / +220448Kodi zonal:448     (+220 448)
Qyteti/qyteza ose krahina:Kanilia

Shteti:

GambiaPrefiksi 448 është kodi i zonës për Kanilia. Dhe Kanilia ndodhet në Gambia. Nëse ndodheni jashtë Gambia dhe dëshironi të telefononi një person në Kanilia, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gambia është +220, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Kanilia, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +220 448.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +220 448 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Kanilia për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00220 448.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 448 / +220448 (Gambia)