Kodi zonal 44 (+97744 / 0097744 / 01197744) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:44     (+977 44)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Jaleshwar

Shteti:

Nepali

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 44 / +97744 / 0097744 / 01197744, Nepali (hyrja telefonike)


Prefiksi 44 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Jaleshwar. Dhe Jaleshwar ndodhet në Nepali. Nëse ndodheni jashtë Nepali dhe dëshironi të telefononi një person në Jaleshwar, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Nepali është +977 (00977), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Jaleshwar, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +977 44. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +977 44 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Jaleshwar për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00977 44.