Kodi zonal 4357 / +434357Kodi zonal:4357     (+43 4357)
Qyteti/qyteza ose krahina:Sankt Paul im Lavanttal

Shteti:

Austria


Kodi zonal 4357 / +434357 (Austria)


Prefiksi 4357 është kodi i zonës për Sankt Paul im Lavanttal. Dhe Sankt Paul im Lavanttal ndodhet në Austria. Nëse ndodheni jashtë Austria dhe dëshironi të telefononi një person në Sankt Paul im Lavanttal, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Austria është +43, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Sankt Paul im Lavanttal, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +43 4357.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +43 4357 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Sankt Paul im Lavanttal për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0043 4357.
Llogaritësi I numrit të telefonit