Kodi zonal 4349 / +3804349Kodi zonal:4349     (+380 4349)
Qyteti/qyteza ose krahina:Pishchanka

Shteti:

UkrainaPrefiksi 4349 është kodi i zonës për Pishchanka. Dhe Pishchanka ndodhet në Ukraina. Nëse ndodheni jashtë Ukraina dhe dëshironi të telefononi një person në Pishchanka, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Ukraina është +380, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Pishchanka, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +380 4349.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +380 4349 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Pishchanka për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00380 4349.
Llogaritësi I numrit të telefonit