Kodi zonal 433 (+995433 / 00995433 / 011995433) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:433     (+995 433)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Kharagauli

Shteti:

Gjeorgjia

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 433 / +995433 / 00995433 / 011995433, Gjeorgjia (hyrja telefonike)


Prefiksi 433 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Kharagauli. Dhe Kharagauli ndodhet në Gjeorgjia. Nëse ndodheni jashtë Gjeorgjia dhe dëshironi të telefononi një person në Kharagauli, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjeorgjia është +995 (00995), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Kharagauli, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +995 433. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +995 433 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Kharagauli për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00995 433.