Kodi zonal 426 / +995426Kodi zonal:426     (+995 426)
Qyteti/qyteza ose krahina:Kobuleti

Shteti:

Gjeorgjia


Kodi zonal 426 / +995426 (Gjeorgjia)


Prefiksi 426 është kodi i zonës për Kobuleti. Dhe Kobuleti ndodhet në Gjeorgjia. Nëse ndodheni jashtë Gjeorgjia dhe dëshironi të telefononi një person në Kobuleti, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjeorgjia është +995, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Kobuleti, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +995 426.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +995 426 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Kobuleti për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00995 426.
Llogaritësi I numrit të telefonit