Kodi zonal 4248 / +9764248Kodi zonal:4248     (+976 4248)
Qyteti/qyteza ose krahina:Nogoonnuur, Tsagaannuur

Shteti:

Mongolia


Kodi zonal 4248 / +9764248 (Mongolia)


Prefiksi 4248 është kodi i zonës për Nogoonnuur, Tsagaannuur. Dhe Nogoonnuur, Tsagaannuur ndodhet në Mongolia. Nëse ndodheni jashtë Mongolia dhe dëshironi të telefononi një person në Nogoonnuur, Tsagaannuur, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Mongolia është +976, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Nogoonnuur, Tsagaannuur, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +976 4248.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +976 4248 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Nogoonnuur, Tsagaannuur për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00976 4248.
Llogaritësi I numrit të telefonit