Kodi zonal 4243 / +9764243Kodi zonal:4243     (+976 4243)
Qyteti/qyteza ose krahina:Bayannuur

Shteti:

Mongolia


Kodi zonal 4243 / +9764243 (Mongolia)


Prefiksi 4243 është kodi i zonës për Bayannuur. Dhe Bayannuur ndodhet në Mongolia. Nëse ndodheni jashtë Mongolia dhe dëshironi të telefononi një person në Bayannuur, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Mongolia është +976, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Bayannuur, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +976 4243.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +976 4243 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Bayannuur për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00976 4243.
Llogaritësi I numrit të telefonit