Kodi zonal 41 / +4841Kodi zonal:41     (+48 41)
Qyteti/qyteza ose krahina:Kielce

Shteti:

PoloniPrefiksi 41 është kodi i zonës për Kielce. Dhe Kielce ndodhet në Poloni. Nëse ndodheni jashtë Poloni dhe dëshironi të telefononi një person në Kielce, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Poloni është +48, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Kielce, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +48 41.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +48 41 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Kielce për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0048 41.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 41 / +4841 (Poloni)