Kodi zonal 4077 (+2264077 / 002264077 / 0112264077) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:4077     (+226 4077)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Fada

Shteti:

Burkina Faso

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 4077 / +2264077 / 002264077 / 0112264077, Burkina Faso (hyrja telefonike)


Prefiksi 4077 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Fada. Dhe Fada ndodhet në Burkina Faso. Nëse ndodheni jashtë Burkina Faso dhe dëshironi të telefononi një person në Fada, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Burkina Faso është +226 (00226), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Fada, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +226 4077. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +226 4077 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Fada për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00226 4077.