Kodi zonal 4055 / +2264055Kodi zonal:4055     (+226 4055)
Qyteti/qyteza ose krahina:Ouahigouya

Shteti:

Burkina Faso


Kodi zonal 4055 / +2264055 (Burkina Faso)


Prefiksi 4055 është kodi i zonës për Ouahigouya. Dhe Ouahigouya ndodhet në Burkina Faso. Nëse ndodheni jashtë Burkina Faso dhe dëshironi të telefononi një person në Ouahigouya, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Burkina Faso është +226, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Ouahigouya, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +226 4055.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +226 4055 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Ouahigouya për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00226 4055.
Llogaritësi I numrit të telefonit