Kodi zonal 4 / +574Kodi zonal:4     (+57 4)
Qyteti/qyteza ose krahina:Antioquia, Chocó, Córdoba

Shteti:

Kolumbia


Kodi zonal 4 / +574 (Kolumbia)


Prefiksi 4 është kodi i zonës për Antioquia, Chocó, Córdoba. Dhe Antioquia, Chocó, Córdoba ndodhet në Kolumbia. Nëse ndodheni jashtë Kolumbia dhe dëshironi të telefononi një person në Antioquia, Chocó, Córdoba, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Kolumbia është +57, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Antioquia, Chocó, Córdoba, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +57 4.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +57 4 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Antioquia, Chocó, Córdoba për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0057 4.
Llogaritësi I numrit të telefonit