Kodi zonal 391 (+7391 / 007391 / 0117391) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:391     (+7 391)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Krasnoyarsk Krai

Shteti:

Rusia

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 391 / +7391 / 007391 / 0117391, Rusia (hyrja telefonike)


Prefiksi 391 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Krasnoyarsk Krai. Dhe Krasnoyarsk Krai ndodhet në Rusia. Nëse ndodheni jashtë Rusia dhe dëshironi të telefononi një person në Krasnoyarsk Krai, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Rusia është +7 (007), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Krasnoyarsk Krai, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +7 391. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +7 391 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Krasnoyarsk Krai për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 007 391.