Kodi zonal 3864 / +433864Kodi zonal:3864     (+43 3864)
Qyteti/qyteza ose krahina:Sankt Marein im Mürztal

Shteti:

AustriaPrefiksi 3864 është kodi i zonës për Sankt Marein im Mürztal. Dhe Sankt Marein im Mürztal ndodhet në Austria. Nëse ndodheni jashtë Austria dhe dëshironi të telefononi një person në Sankt Marein im Mürztal, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Austria është +43, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Sankt Marein im Mürztal, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +43 3864.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +43 3864 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Sankt Marein im Mürztal për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0043 3864.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 3864 / +433864 (Austria)