Kodi zonal 3857 / +433857Kodi zonal:3857     (+43 3857)
Qyteti/qyteza ose krahina:Neuberg an der Mürz

Shteti:

AustriaPrefiksi 3857 është kodi i zonës për Neuberg an der Mürz. Dhe Neuberg an der Mürz ndodhet në Austria. Nëse ndodheni jashtë Austria dhe dëshironi të telefononi një person në Neuberg an der Mürz, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Austria është +43, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Neuberg an der Mürz, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +43 3857.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +43 3857 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Neuberg an der Mürz për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0043 3857.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 3857 / +433857 (Austria)