Kodi zonal 3764 (+9963764 / 009963764 / 0119963764) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:3764     (+996 3764)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Kanysh-Kya

Shteti:

Kirgistani

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 3764 / +9963764 / 009963764 / 0119963764, Kirgistani (hyrja telefonike)


Prefiksi 3764 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Kanysh-Kya. Dhe Kanysh-Kya ndodhet në Kirgistani. Nëse ndodheni jashtë Kirgistani dhe dëshironi të telefononi një person në Kanysh-Kya, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Kirgistani është +996 (00996), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Kanysh-Kya, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +996 3764. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +996 3764 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Kanysh-Kya për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00996 3764.