Kodi zonal 3762 (+9963762 / 009963762 / 0119963762) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:3762     (+996 3762)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Bazar-Korgon

Shteti:

Kirgistani

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 3762 / +9963762 / 009963762 / 0119963762, Kirgistani (hyrja telefonike)


Prefiksi 3762 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Bazar-Korgon. Dhe Bazar-Korgon ndodhet në Kirgistani. Nëse ndodheni jashtë Kirgistani dhe dëshironi të telefononi një person në Bazar-Korgon, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Kirgistani është +996 (00996), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Bazar-Korgon, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +996 3762. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +996 3762 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Bazar-Korgon për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00996 3762.