Kodi zonal 37 / +96437Kodi zonal:37     (+964 37)
Qyteti/qyteza ose krahina:Al Muthanna (Samawa)

Shteti:

Iraku


Kodi zonal 37 / +96437 (Iraku)


Prefiksi 37 është kodi i zonës për Al Muthanna (Samawa). Dhe Al Muthanna (Samawa) ndodhet në Iraku. Nëse ndodheni jashtë Iraku dhe dëshironi të telefononi një person në Al Muthanna (Samawa), përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Iraku është +964, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Al Muthanna (Samawa), përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +964 37.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +964 37 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Al Muthanna (Samawa) për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00964 37.
Llogaritësi I numrit të telefonit