Kodi zonal 3624 (+433624 / 00433624 / 011433624) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:3624     (+43 3624)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Pichl-Kainisch

Shteti:

Austria

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 3624 / +433624 / 00433624 / 011433624, Austria (hyrja telefonike)


Prefiksi 3624 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Pichl-Kainisch. Dhe Pichl-Kainisch ndodhet në Austria. Nëse ndodheni jashtë Austria dhe dëshironi të telefononi një person në Pichl-Kainisch, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Austria është +43 (0043), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Pichl-Kainisch, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +43 3624. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +43 3624 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Pichl-Kainisch për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0043 3624.