Kodi zonal 3587 (+433587 / 00433587 / 011433587) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:3587     (+43 3587)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Schönberg-Lachtal

Shteti:

Austria

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 3587 / +433587 / 00433587 / 011433587, Austria (hyrja telefonike)


Prefiksi 3587 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Schönberg-Lachtal. Dhe Schönberg-Lachtal ndodhet në Austria. Nëse ndodheni jashtë Austria dhe dëshironi të telefononi një person në Schönberg-Lachtal, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Austria është +43 (0043), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Schönberg-Lachtal, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +43 3587. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +43 3587 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Schönberg-Lachtal për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0043 3587.