Kodi zonal 358 (+244358 / 00244358 / 011244358) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:358     (+244 358)

Qyteti/qyteza ose krahina:

N'Dalatando

Shteti:

Angola

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 358 / +244358 / 00244358 / 011244358, Angola (hyrja telefonike)


Prefiksi 358 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për N'Dalatando. Dhe N'Dalatando ndodhet në Angola. Nëse ndodheni jashtë Angola dhe dëshironi të telefononi një person në N'Dalatando, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Angola është +244 (00244), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në N'Dalatando, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +244 358. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +244 358 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në N'Dalatando për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00244 358.