Kodi zonal 3465 (+433465 / 00433465 / 011433465) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:3465     (+43 3465)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Pölfing-Brunn

Shteti:

Austria

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 3465 / +433465 / 00433465 / 011433465, Austria (hyrja telefonike)


Prefiksi 3465 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Pölfing-Brunn. Dhe Pölfing-Brunn ndodhet në Austria. Nëse ndodheni jashtë Austria dhe dëshironi të telefononi një person në Pölfing-Brunn, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Austria është +43 (0043), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Pölfing-Brunn, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +43 3465. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +43 3465 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Pölfing-Brunn për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0043 3465.