Kodi zonal 34622 / +99234622Kodi zonal:34622     (+992 34622)
Qyteti/qyteza ose krahina:Isfara

Shteti:

Taxhikistan


Kodi zonal 34622 / +99234622 (Taxhikistan)


Prefiksi 34622 është kodi i zonës për Isfara. Dhe Isfara ndodhet në Taxhikistan. Nëse ndodheni jashtë Taxhikistan dhe dëshironi të telefononi një person në Isfara, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Taxhikistan është +992, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Isfara, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +992 34622.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +992 34622 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Isfara për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00992 34622.
Llogaritësi I numrit të telefonit