Kodi zonal 3462 (+9963462 / 009963462 / 0119963462) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:3462     (+996 3462)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Bakai-Ata

Shteti:

Kirgistani

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 3462 / +9963462 / 009963462 / 0119963462, Kirgistani (hyrja telefonike)


Prefiksi 3462 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Bakai-Ata. Dhe Bakai-Ata ndodhet në Kirgistani. Nëse ndodheni jashtë Kirgistani dhe dëshironi të telefononi një person në Bakai-Ata, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Kirgistani është +996 (00996), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Bakai-Ata, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +996 3462. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +996 3462 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Bakai-Ata për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00996 3462.