Kodi zonal 3455 (+9763455 / 009763455 / 0119763455) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:3455     (+976 3455)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Khishig-Öndör

Shteti:

Mongolia

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 3455 / +9763455 / 009763455 / 0119763455, Mongolia (hyrja telefonike)


Prefiksi 3455 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Khishig-Öndör. Dhe Khishig-Öndör ndodhet në Mongolia. Nëse ndodheni jashtë Mongolia dhe dëshironi të telefononi një person në Khishig-Öndör, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Mongolia është +976 (00976), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Khishig-Öndör, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +976 3455. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +976 3455 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Khishig-Öndör për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00976 3455.