Kodi zonal 34 / +22534Kodi zonal:34     (+225 34)
Qyteti/qyteza ose krahina:San Pedro

Shteti:

Bregu i FildishtëPrefiksi 34 është kodi i zonës për San Pedro. Dhe San Pedro ndodhet në Bregu i Fildishtë. Nëse ndodheni jashtë Bregu i Fildishtë dhe dëshironi të telefononi një person në San Pedro, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Bregu i Fildishtë është +225, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në San Pedro, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +225 34.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +225 34 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në San Pedro për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00225 34.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 34 / +22534 (Bregu i Fildishtë)