Kodi zonal 335 / +960335Kodi zonal:335     (+960 335)
Qyteti/qyteza ose krahina:Hulumale

Shteti:

Maldivet


Kodi zonal 335 / +960335 (Maldivet)


Prefiksi 335 është kodi i zonës për Hulumale. Dhe Hulumale ndodhet në Maldivet. Nëse ndodheni jashtë Maldivet dhe dëshironi të telefononi një person në Hulumale, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Maldivet është +960, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Hulumale, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +960 335.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +960 335 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Hulumale për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00960 335.
Llogaritësi I numrit të telefonit