Kodi zonal 3161 / +9963161Kodi zonal:3161     (+996 3161)
Qyteti/qyteza ose krahina:Belovodskoe

Shteti:

KirgistaniPrefiksi 3161 është kodi i zonës për Belovodskoe. Dhe Belovodskoe ndodhet në Kirgistani. Nëse ndodheni jashtë Kirgistani dhe dëshironi të telefononi një person në Belovodskoe, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Kirgistani është +996, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Belovodskoe, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +996 3161.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +996 3161 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Belovodskoe për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00996 3161.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 3161 / +9963161 (Kirgistani)