Kodi zonal 31362 / +99231362Kodi zonal:31362     (+992 31362)
Qyteti/qyteza ose krahina:Vakhdat (F. Kofarnikhon)

Shteti:

Taxhikistan


Kodi zonal 31362 / +99231362 (Taxhikistan)


Prefiksi 31362 është kodi i zonës për Vakhdat (F. Kofarnikhon). Dhe Vakhdat (F. Kofarnikhon) ndodhet në Taxhikistan. Nëse ndodheni jashtë Taxhikistan dhe dëshironi të telefononi një person në Vakhdat (F. Kofarnikhon), përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Taxhikistan është +992, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Vakhdat (F. Kofarnikhon), përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +992 31362.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +992 31362 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Vakhdat (F. Kofarnikhon) për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00992 31362.
Llogaritësi I numrit të telefonit