Kodi zonal 3134 / +9963134Kodi zonal:3134     (+996 3134)
Qyteti/qyteza ose krahina:Sokuluk (Sokuluk)

Shteti:

Kirgistani


Kodi zonal 3134 / +9963134 (Kirgistani)


Prefiksi 3134 është kodi i zonës për Sokuluk (Sokuluk). Dhe Sokuluk (Sokuluk) ndodhet në Kirgistani. Nëse ndodheni jashtë Kirgistani dhe dëshironi të telefononi një person në Sokuluk (Sokuluk), përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Kirgistani është +996, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Sokuluk (Sokuluk), përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +996 3134.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +996 3134 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Sokuluk (Sokuluk) për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00996 3134.
Llogaritësi I numrit të telefonit