Kodi zonal 3116 / +433116Kodi zonal:3116     (+43 3116)
Qyteti/qyteza ose krahina:Kirchbach in Steiermark

Shteti:

Austria


Kodi zonal 3116 / +433116 (Austria)


Prefiksi 3116 është kodi i zonës për Kirchbach in Steiermark. Dhe Kirchbach in Steiermark ndodhet në Austria. Nëse ndodheni jashtë Austria dhe dëshironi të telefononi një person në Kirchbach in Steiermark, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Austria është +43, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Kirchbach in Steiermark, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +43 3116.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +43 3116 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Kirchbach in Steiermark për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0043 3116.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 3116 / +433116