Kodi zonal 3068 (+2243068 / 002243068 / 0112243068) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:3068     (+224 3068)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Mamou Kagoma

Shteti:

Guineja

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 3068 / +2243068 / 002243068 / 0112243068, Guineja (hyrja telefonike)


Prefiksi 3068 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Mamou Kagoma. Dhe Mamou Kagoma ndodhet në Guineja. Nëse ndodheni jashtë Guineja dhe dëshironi të telefononi një person në Mamou Kagoma, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Guineja është +224 (00224), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Mamou Kagoma, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +224 3068. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +224 3068 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Mamou Kagoma për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00224 3068.