Kodi zonal 3 / +2473Kodi zonal:3     (+247 3)
Qyteti/qyteza ose krahina:Travellers Hill

Shteti:

Ascension Island


Kodi zonal 3 / +2473 (Ascension Island)


Prefiksi 3 është kodi i zonës për Travellers Hill. Dhe Travellers Hill ndodhet në Ascension Island. Nëse ndodheni jashtë Ascension Island dhe dëshironi të telefononi një person në Travellers Hill, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Ascension Island është +247, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Travellers Hill, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +247 3.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +247 3 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Travellers Hill për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00247 3.
Llogaritësi I numrit të telefonit