Kodi zonal 2732 / +432732Kodi zonal:2732     (+43 2732)
Qyteti/qyteza ose krahina:Krems an der Donau

Shteti:

AustriaPrefiksi 2732 është kodi i zonës për Krems an der Donau. Dhe Krems an der Donau ndodhet në Austria. Nëse ndodheni jashtë Austria dhe dëshironi të telefononi një person në Krems an der Donau, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Austria është +43, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Krems an der Donau, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +43 2732.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +43 2732 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Krems an der Donau për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0043 2732.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 2732 / +432732 (Austria)