Kodi zonal 267 (+95267 / 0095267 / 01195267) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:267     (+95 267)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Bagan (Nyaung-OO)

Shteti:

Mianmar

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 267 / +95267 / 0095267 / 01195267, Mianmar (hyrja telefonike)


Prefiksi 267 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Bagan (Nyaung-OO). Dhe Bagan (Nyaung-OO) ndodhet në Mianmar. Nëse ndodheni jashtë Mianmar dhe dëshironi të telefononi një person në Bagan (Nyaung-OO), përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Mianmar është +95 (0095), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Bagan (Nyaung-OO), përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +95 267. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +95 267 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Bagan (Nyaung-OO) për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0095 267.