Kodi zonal 2635 (+302635 / 00302635 / 011302635) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:2635     (+30 2635)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Mataranga, Aetolia-Acarnania

Shteti:

Greqia

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 2635 / +302635 / 00302635 / 011302635, Greqia (hyrja telefonike)


Prefiksi 2635 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Mataranga, Aetolia-Acarnania. Dhe Mataranga, Aetolia-Acarnania ndodhet në Greqia. Nëse ndodheni jashtë Greqia dhe dëshironi të telefononi një person në Mataranga, Aetolia-Acarnania, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Greqia është +30 (0030), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Mataranga, Aetolia-Acarnania, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +30 2635. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +30 2635 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Mataranga, Aetolia-Acarnania për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0030 2635.