Kodi zonal 2523 / +432523Kodi zonal:2523     (+43 2523)
Qyteti/qyteza ose krahina:Kirchstetten (Neudorf bei Staatz)

Shteti:

Austria


Kodi zonal 2523 / +432523 (Austria)


Prefiksi 2523 është kodi i zonës për Kirchstetten (Neudorf bei Staatz). Dhe Kirchstetten (Neudorf bei Staatz) ndodhet në Austria. Nëse ndodheni jashtë Austria dhe dëshironi të telefononi një person në Kirchstetten (Neudorf bei Staatz), përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Austria është +43, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Kirchstetten (Neudorf bei Staatz), përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +43 2523.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +43 2523 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Kirchstetten (Neudorf bei Staatz) për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0043 2523.
Llogaritësi I numrit të telefonit