Kodi zonal 25 / +50325Kodi zonal:25     (+503 25)
Qyteti/qyteza ose krahina:Gran San Salvador

Shteti:

Salvadori


Kodi zonal 25 / +50325 (Salvadori)


Prefiksi 25 është kodi i zonës për Gran San Salvador. Dhe Gran San Salvador ndodhet në Salvadori. Nëse ndodheni jashtë Salvadori dhe dëshironi të telefononi një person në Gran San Salvador, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Salvadori është +503, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Gran San Salvador, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +503 25.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +503 25 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Gran San Salvador për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00503 25.
Llogaritësi I numrit të telefonit