Kodi zonal 2341 (+302341 / 00302341 / 011302341) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:2341     (+30 2341)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Kilkis

Shteti:

Greqia

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 2341 / +302341 / 00302341 / 011302341, Greqia (hyrja telefonike)


Prefiksi 2341 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Kilkis. Dhe Kilkis ndodhet në Greqia. Nëse ndodheni jashtë Greqia dhe dëshironi të telefononi një person në Kilkis, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Greqia është +30 (0030), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Kilkis, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +30 2341. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +30 2341 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Kilkis për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0030 2341.