Kodi zonal 2334972 / +2372334972Kodi zonal:2334972     (+237 2334972)
Qyteti/qyteza ose krahina:Mbanga

Shteti:

KameruniPrefiksi 2334972 është kodi i zonës për Mbanga. Dhe Mbanga ndodhet në Kameruni. Nëse ndodheni jashtë Kameruni dhe dëshironi të telefononi një person në Mbanga, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Kameruni është +237, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Mbanga, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +237 2334972.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +237 2334972 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Mbanga për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00237 2334972.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 2334972 / +2372334972 (Kameruni)