Kodi zonal 233489 / +237233489Kodi zonal:233489     (+237 233489)
Qyteti/qyteza ose krahina:Bangangté 2

Shteti:

Kameruni


Kodi zonal 233489 / +237233489 (Kameruni)


Prefiksi 233489 është kodi i zonës për Bangangté 2. Dhe Bangangté 2 ndodhet në Kameruni. Nëse ndodheni jashtë Kameruni dhe dëshironi të telefononi një person në Bangangté 2, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Kameruni është +237, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Bangangté 2, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +237 233489.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +237 233489 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Bangangté 2 për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00237 233489.
Llogaritësi I numrit të telefonit