Kodi zonal 2283 (+432283 / 00432283 / 011432283) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:2283     (+43 2283)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Angern an der March

Shteti:

Austria

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 2283 / +432283 / 00432283 / 011432283, Austria (hyrja telefonike)


Prefiksi 2283 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Angern an der March. Dhe Angern an der March ndodhet në Austria. Nëse ndodheni jashtë Austria dhe dëshironi të telefononi një person në Angern an der March, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Austria është +43 (0043), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Angern an der March, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +43 2283. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +43 2283 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Angern an der March për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0043 2283.