Kodi zonal 226937 / +235226937Kodi zonal:226937     (+235 226937)
Qyteti/qyteza ose krahina:Logone Oriental

Shteti:

ÇadPrefiksi 226937 është kodi i zonës për Logone Oriental. Dhe Logone Oriental ndodhet në Çad. Nëse ndodheni jashtë Çad dhe dëshironi të telefononi një person në Logone Oriental, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Çad është +235, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Logone Oriental, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +235 226937.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +235 226937 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Logone Oriental për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00235 226937.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 226937 / +235226937 (Çad)