Kodi zonal 2244 / +432244Kodi zonal:2244     (+43 2244)
Qyteti/qyteza ose krahina:Langenzersdorf

Shteti:

Austria


Kodi zonal 2244 / +432244 (Austria)


Prefiksi 2244 është kodi i zonës për Langenzersdorf. Dhe Langenzersdorf ndodhet në Austria. Nëse ndodheni jashtë Austria dhe dëshironi të telefononi një person në Langenzersdorf, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Austria është +43, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Langenzersdorf, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +43 2244.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +43 2244 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Langenzersdorf për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0043 2244.
Llogaritësi I numrit të telefonit