Kodi zonal 2235 (+432235 / 00432235 / 011432235) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:2235     (+43 2235)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Maria-Lanzendorf

Shteti:

Austria

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 2235 / +432235 / 00432235 / 011432235, Austria (hyrja telefonike)


Prefiksi 2235 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Maria-Lanzendorf. Dhe Maria-Lanzendorf ndodhet në Austria. Nëse ndodheni jashtë Austria dhe dëshironi të telefononi një person në Maria-Lanzendorf, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Austria është +43 (0043), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Maria-Lanzendorf, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +43 2235. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +43 2235 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Maria-Lanzendorf për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0043 2235.