Kodi zonal 222479 / +237222479Kodi zonal:222479     (+237 222479)
Qyteti/qyteza ose krahina:Meyomessala

Shteti:

Kameruni


Kodi zonal 222479 / +237222479 (Kameruni)


Prefiksi 222479 është kodi i zonës për Meyomessala. Dhe Meyomessala ndodhet në Kameruni. Nëse ndodheni jashtë Kameruni dhe dëshironi të telefononi një person në Meyomessala, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Kameruni është +237, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Meyomessala, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +237 222479.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +237 222479 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Meyomessala për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00237 222479.
Llogaritësi I numrit të telefonit