Kodi zonal 22225 / +23722225Kodi zonal:22225     (+237 22225)
Qyteti/qyteza ose krahina:N'Gaoundéré

Shteti:

KameruniPrefiksi 22225 është kodi i zonës për N'Gaoundéré. Dhe N'Gaoundéré ndodhet në Kameruni. Nëse ndodheni jashtë Kameruni dhe dëshironi të telefononi një person në N'Gaoundéré, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Kameruni është +237, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në N'Gaoundéré, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +237 22225.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +237 22225 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në N'Gaoundéré për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00237 22225.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 22225 / +23722225 (Kameruni)