Kodi zonal 2133 / +2292133Kodi zonal:2133     (+229 2133)
Qyteti/qyteza ose krahina:Akpakpa

Shteti:

Benini


Kodi zonal 2133 / +2292133 (Benini)


Prefiksi 2133 është kodi i zonës për Akpakpa. Dhe Akpakpa ndodhet në Benini. Nëse ndodheni jashtë Benini dhe dëshironi të telefononi një person në Akpakpa, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Benini është +229, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Akpakpa, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +229 2133.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +229 2133 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Akpakpa për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00229 2133.
Llogaritësi I numrit të telefonit